Saçlarınız İçin Küçük İpuçları

Tüm kadınlar saçlarının mükemmel görünmesini ister. Mükemmel saçlar için en doğru şeyin kozmetik ürünleri kullanmak olduğunu düşünürler. Oysa kozmetik ürünlerinin bir çoğu saçlara zarar verir. İçinde kimyasal barındıran kozmetik ürünleri saçların kırılmasına yıpranmasına ve dökülmesine neden olur. Bu nedenle kadınlar saçlarına kozmetik ürünler olmadan bakım yapmaları daha sağlıklı olacaktır. Bir çok kadın bu konu ile ilgili araştırma yapmış ve kendine bir saç bakım rutini oluşturmuştur. Biz bu rutin içinden en doğru olanı sizlere küçük ipuçları ile birlikte sunacağız.

Her şeyden önce saçlarınızın sürekli temiz görünmesi için saçlarınızı en fazla iki gün ara ile yıkayın. Fazla  şampuan veya saç kremi kullanmayın. Mümkün olduğu kadar doğal şampuanlar tercih edin ve son olarak özellikle ya aylarında saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmayın.

Saçlarınızı kurutmak için temiz bir havlu ile küçük dokunuşlar yapmanız yeterli olacaktır. Eğer saç renginizin açılmasını istiyorsanız. Saçlarınıza limon suyu sürerek güneş altında kurutun. Bu sayede saçlarınızın doğal bir ışıltı kazanacağına emin olabilirsiniz. Saçlarınızın sertliğinden şikayetçi iseniz Hindistan cevizi yağından faydalanabilirsiniz. Bunun için bir miktar okaliptüs yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırmanız yeterli olacaktır. Bu karışımı bir sprey kutusu içine doldurup günde bir kez saçlarınıza sıkın  böyle saçlarınız yumuşacık olacaktır. Saçlarınızın kabarmaması için ise bebek yağı kullanabilirsiniz. Duş sonrası birkaç damla ellinize alarak saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir