Zihin Karışıklığı Nasıl Tedavi Edilir

Hafıza kaybı ve zihin karışıklığı yaş ile beraber meydana gelen sağlık problemleridir. İnsanların yaş ilerlemesi ile birlikte tüm bölgelerde olduğu gibi zihinlerinde de yıpranmalar meydana gelecek, hafıza problemleri yaşanmaya başlanacaktır. Çok bilinen konular ve olaylar bile unutulur ya da yanlış hatırlanır ve basit olaylarda unutkanlıklar meydana gelir.

Yaşlılığa bağlı gelişen bu durumları tedavi etme yolları şöyledir:

– Zihin zayıflaması için: Zihin zayıflaması kişilik bölünmesi ile ortaya çıkabilecek bir durumdur. Zihin zayıflaması fiziksel nedenlerle de ortaya çıkabilir. Örneğin beyindeki damarların zorlanması ya da kanın azalması gibi.. Zihin zayıflamasını tedavi etmek için Ginkgon bitkisi çok etkilidir. İster tabletini alın isterse de çayını demleyin. Bu bitki çok faydalıdır. Kestere bitkisi de aynı zamanda beyne giden kanı kuvvetlendirdiği için zihin karışıklığına iyi gelmektedir. Avrupalı Cezayir menekşesi de beyne giden arterlerin zorlanmasını önleyerek zihin karışıklığı sorununun önüne geçer.

– Hafıza kaybı için: Bitkiler hafıza kaybını tedavi edemese de kişilerin uyanık kalmalarını sağlayabilirler. Hafıza ve konsantrasyonu yükselten bitkiler bir nebze de olsun kişilere şifa verebilir. Hafıza güçlendiren bitkilerin başında adaçayı ve biberiye gelmektedir. Ayrıca bu bitkiler antioksidandır ve hücre bozulmasını önlerler. Hafızayı yerine getirmese bile faydalı bitkilerdir. Gotu kola da gençleştirir ve hafızaya iyi gelir. Ginkgo çayı da içebilirsiniz. Ginkgo ağacı memelerin evrimleşmesinden bu yana hiç değişmemiştir. Bu ağaç fosilleri korur. Çin tıbbında satım ve idrar hastalıklarında kullanılır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir