Apse Tedavisi

Apse ciddi bir rahatsızlık olmamasına rağmen kişileri rahatsız edden ve estetik soruna neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. Bu yazımızda apse sorununuzu evde kendi imkanlarınızla nasıl halledeceğinizden bahsedeceğiz.

Apse sorunu genelde küçük olarak görülen bir rahatsızlıktır. Tamamen bitkisel tedavilerle apseden kurtulmak da mümkündür.

Apselere karşı hazırlanacak ev ilaçları şunlardır:

– Soğan: Birçok soruna iyi gelen soğan apse sorununa da iyi gelmektedir. Orta boy soğanı kabukları ile birlikte kül üzerine koyarak kızartın ya da pişirin. Külde pişmiş bu orta boy soğanı yine kabukları ile beraber apsenin olduğu yere tutun. Soğan kızgın olacağından dolayı bir tülbent yardımıyla soğanı sarabilir ve apsenin üzerine tutabilirsiniz. Aynı etkiyi gösterecektir. Apse 24 saat içinde iyileşecektir. Soğanın kabuğu apsenin içindeki cerahatın akmasına ve apsenin rahatlamasına neden olacaktır.

– İncir: Taze incir de apse tedavisinde kullanılan şeyler arasındadır. Taze incir alın ve ikiye kesin. Temiz bir tülbent yardımıyla da apsenin üzerine tutun. Taze incir apsenin cerahatının akmasına ve apsenin rahatlamasına neden olacaktır.

Cerahatı çıkan apsenin üzerine tentürdiyot ya da oksijenli su tutmayı ihmal etmeyiniz. Daha sonra da apseli bölgeyi gazlı bez ile sararak bölgenin üzerini kapatın.

İncir ve soğan varken başka bir apse tedavisine gerek kalmayacaktır. İncir ve soğan kabuğu hem şifalıdır hem de sağlıklı sebze ve meyvelerdendir. Her ikisi de apse için etkilidir.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir