Diyette Doğru Bilinen Yanlışlar

Diyetler yapılmaya başlandı çünkü yaz geliyor. Ancak diyette doğru bilinen ama aslında halkın uydurduğu şeyler olan bazı düşünceler vardır. İşte o düşünceler ve halk tarafından doğru bilinen yanlışlar.

-Su içmek zayıflatmaz. Yalnızca vücuttaki toksinleri uzaklaştırır. Çünkü suda herhangi bir kalori yoktur yani kilo alımı yada kilo verimi sağlamaz. Ancak içerisinde bulundurduğu klor potasyum kalsiyum sayesinde vücudu sağlıklı tutar.

-Maydanoz suyu zayıflatmaz. Yalnızca c vitaminli zengin bir sebzedir.Vücutta yalnızca geçici ağırlık kaybına sebep olmaktadır.

-Ana öğünleri atlatırsanız kilo veremezseniz. Dengeli şekilde kilo vermemek daha sonra verilen kiloların daha hızlı alınmasına sebep olur.

-Spordan sonra bişey yememezlik yapmamalısınız Vücudunuzun ne kadar besine ihtiyaç duyduğunzu bilemezsiniz. Yalnızca yağsız, meyveler falan yiyebilirsiniz.

-Bol suoda sizi zayıflatmaz. Yalnızca hazmınızı hızlandırır. Bu da dışkılamayı hızlandırır. Onun dışında soda yağ yakımına sebep olmaz.

-Çay ve kahve asla suyun yerini tutmaz. Diüretik içeceklerdir onlar su ise tamamen farklıdır. Tam tersi kahve çay vücudunuzdaki suyun dışarı atılmasına sebep olur. Bu sebeple çay ve kahveyi asla ama asla su niyetine içmemelisiniz.

-Meyvelerden çok yemek size kilo verdirmez. Çünkü meyveler şekerli besinlerdir.Kalorileri az değildir meyvlerin. Meyveler özellikle karın bölgesinde yağlanmaya sebep olmaktadır.

-Diyet ürünlerini ne kadar isterseniz yiyemezsiniz. Kilo vermek için uğraşırken daha fazla kilo almanıza sebep olabilirsiniz. Bu sebeple diyet ürünlerini de  sınırlı miktarda tüketmelisiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir