Kandida Mantar Hastalığı Hakkında Merak Edilenler

Kandida mantar hastalığı ağrı, sancı ve vajinal pamukçuğa neden olurlar. Hazım problemlerinin yanı sıra birçok rahatsızlığa da neden olmaktadırlar. Bazı doktorlar kandida mantar hastalığına bazı sinir bozuklukları ile adet düzensizliklerinin neden olduğunu düşünmekteler.

Kandida aksları kişinin vücuduna etkide bulunurlar. Bunlar 60 ila 70 çeşit mantardan oluşmaktadır. Kandida mantarları genelde az sorunlara yol açarlar. Ancak aşırı çalışma ve stres vücudun direncini düşürür ve bu mantarların azmasına neden olur.

Kandida mantarlarının üremesini engellemek gerekmektedir. Bunun içinde fazla işlenmiş gıdalardan uzak durulması gerekmektedir. Şeker ve alkol ile atıştırmalıklar kandida mantarlarının azmasına neden olmaktadır.

Kandida mantarlarından korunmak için gün içerisinde çok sayıda sarımsak yiyin. Tansiyon sorununuz varsa sarımsak tüketmeyin. 3 fincana kadar da kadife çiçeği içerseniz kandida mantarlarının üstesinden gelebilirsiniz.

Kandida mantarına aloe vera,, mira, mazı bitkileri iyi gelmektedir. Çünkü bu bitkiler bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kandida mantarına Lapacho isimli, anavatanı Güney Amerika olan bitki son derece iyi gelmektedir. Bu bitki neyse ki aktarlarda da kolayca bulunmaktadır.

Kandida mantarı ile mücadele etmek istiyorsanız sürekli enfeksiyonlar ile vücudunuzun direncinin kırılmasına izin vermeyin. Ayrıca yiyecek alerjiniz varsa gıdalara dikkat etmeli ve stresten uzak durmalısınız. Bağışıklık sisteminin zarar görmesine neden olan şeyleri ortadan kaldırırsanız kandida mantarına yakalanmazsınız.

Ekinezya, sarımsak ve aromatik yağlar ile bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz. 1 hafta kullanım bu bitki için idealdir. Meşe mantarı ya da Kore ginsengi de önerebileceğimiz bitkiler arasındadır.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir