Karaciğer Ve Safra Kesesi Sorunları Nasıl Çözülür

Karaciğer ve safrakesesi sorunları ciddi sorunlardır. Uzman müdahalesi gerektiren durumlar olan karaciğer ve safrakesesi sorunları ancak ve ancak uzman ile tedavi edilir. Tıbbi tedavinin yanında bitkisel tedavilerle de iyileşmes süreci desteklenir.

Karaciğer tedavisi sırasında yemiş olduğunuz gıdalara dikkat etmelisiniz. Çünkü karaciğer yemekleri enzimler ve vitaminlere ve pıhtılaşma etkenlerine dönüştürür. Artan şeker ile demiri depolar. Karaciğer vücudumuzun laboratuvarıdır. Karaciğer ayrıca vücuttaki toksin maddelerin kana karışmasını engeller ve zehirlenmelere karşı korur.

Ciddi olan karaciğer ve safrakesesi sorunları uzman müdahale gerektiren durumlardır. Ancak uzman tedavinin yanı sıra bitkisel tedavilerle de iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Karaciğer tedavisi için dulavrat otu çayı içilmelidir. Ayrıca karahindiba da karaciğeri tedavi eden bitkiler arasındadır.

Safrakesesi de karaciğerle bağlantılı bir organdır. Safrayı depolar ve yoğunlaştırır. Safrakesesi genelde yağlı yiyeceklerden dolayı sorun yaşayan bir organdır. Karın ağrısı ile kalp yanmasına sebebiyet verir. Safrakesesi rahatsızlıkları uzun süren rahatsızlıklardandır. Soluma ve şiddetli karın ağrısına neden olur. Ayrıca üst karın bölgesi hassasiyeti ve terleme gibi belirtiler de gösterir.

Acı olan otlar safakesesi rahatsızlıklarında hazmı kolaylaştırır. Safrayı da sıvılaştırır. Safrakesesine iyi gelen bitkiler koyun otu, devedikeni tohumları ve pelindir. Püsküllü ağaç kabuğu ve karahindiba da iyi gelmektedir. Safrakesesi sorunları limon suyu ve zeytinyağı ile de tedavi edilebilir. Kumlu safra taşları da bu yöntemle 3 güne kalmadan düzelebilmektedir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir