Kızıl Saçın Avantajları Ve Dezavantajları

Kızıl saç her kadına yakışan bir saç rengi değildir. Ancak özellikle beyaz tenli ve renkli gözlü kadınlara olacak üstü bir güzellik kazandırmaktadır. Kızıl saçlı kadınların çekici oldukları herkes tarafından bilinir. Çünkü kızıl saç bulundukları ortamda hemen odak noktası olurlar. Bu yazımızda kızıl saçların avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Öncelikle kızıl saç geçtiğimiz yıl ve özellikle bu yıl oldukça azaldı. Kadınlar artık daha doğal ve natürel renler tercih ediyorlar. Bu anlamda kızıl saç kullanımı giderek azalıyor. Kızıl saç kullanma da ısrarcı olan kadınlar ise modayı ters köşeye yatırarak büyük taktir kazanıyorlar çünkü kızıl saçları taşımak çokta kolay değildir. Kızıl saçlı kadınlar normal renkli saçlara göre çok daha fazla dikkat çekici olduğu için bu renk kadınlarda asil bir duruş yaratır. Açık tenli kadınlarda özellikle kızıl saç olağan üzeri bir çekicilik kazandırır. Kızılın seçilen tonu da oldukça önemlidir. Örneğin kahveye yakın şarap kızılları artık en çok kullanılan kızıl renkler arasında ayrıca genç kadınlar çilek kızılı kullanmayı da çok seviyor. Ancak kızıl saç oldukça çok bakım seven bir renktir.

Bu renk saçlara sahipseniz makyaj yapmadığınızda hasta gibi görünürsünüz. Bu nedenle makyajsız kızıl saç bir şey ifade etmez. Saçlarınız normal renklere oranla çok daha hızlı akar. Ayda iki kez boyamak zorunda kalabilirsiniz. Son olarak aktıktan sonra kı solgun renk çok kötü göründüğü için kendinizi bakımsız hissedersiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir