Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz

 Bilindiği üzere lazer epilasyon istenmeyen türlerden sonsuza kadar kurtulmanın yollarından birisidir. Her bölgeye uygulanan bu lazer epilasyon yöntemi lazer ışınlarının bir demet halinde ve tek dalga boyunda bir yere yoğunlaşıp oradaki tüy köklerini cilde zarar vermeden ısıya maruz bırakır kıl köklerinin yok olmasına imkân sağlar.

Deriye, tene, damarlara zarar vermediği için sağlık açısından bir sorun oluşturmamaktadır. Fakat işlem sonrasında kısa süreli ve hafif yanmalar, kızarıklıklar, kabarıklık olabilir. Normal şartlarda iki ya da 3 saat süren bu belirtiler çok hassas ciltlerde 2 ile 3 gün arasında görülmesi mümkündür.

Tüyler anajen, katajen, telojen evrelerinden geçerek büyürler ve bu olaylar farklı zamanlarda gerçekleşmektedir, lazerle epilasyon işlemi sadece anajen evresindeki tüylere etki etmektedir.  Bu nedenden dolayı tek seansta tüyleri yok etmek mümkün değildir ve tüyün yoğunluğuna bağlı olarak yüz bölgesinde 1 ile 1,5 ay vücut bölgesinde 1 ya da 2 ay seans aralığı bulunmaktadır. Ve seanslar ilerledikçe bu süre de uzamaktadır.

Bu seans süreleri yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre uzamakta ya da kısalmaktadır. Komple bacak için 1 ile 1,5 saat, yüz, koltuk altı ve bikini bölgesi için 10 ve ya 15 dakika, çene ve bıyık için ise 2 ile 3 dakika arasında değişim göstermektedir.

Koltuk altı, alt bacak ve bikini bölgesi 4 ya da 8 seans arasında tüylerin yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6 ya da 12 seans kadar sürebilmektedir.

 

1 Yorum

  1. epilasyon Yanıtla

    lazer epilasyon hakkında gerçekten güzel ve açıklayıcı bir yazı örneği, özellikle uygulanan bölgeleri gayet iyi açıklamışsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir