Kronik Yorgunluğun Tedavisi

Kronik yorgunluk ya da bitkinlik olarak geçen durum uzun süre devam eden bir rahatsızlık olduğu için kronik rahatsızlıklar arasında gösterilir. Bu hastalık halk arasında nevrasteni olarak da bilinir. Bu hastalıkta kişiler sinir zaafiyeti içindedirler. Bu hastalığın diğer adları ise hastalık yaratma hastalığı ve virüs sonrası hastalıktır.

Bu hastalıkta kişilerin kasları çok çabuk yorulur. Öyle ki kişiler en ufak hareket ettiklerinde kaslarında yorgunluk meydana gelir. Kişiler güçsüz ve baş dönmesi durumları yaşarlar. Kronik bitkinlik hastalığına sahip kişilerde baş ağrısı, göğüs ağrısı ve uykusuzluk görülür. Ayrıca sinir sorunu, nefes almada güçlük ve beze şişmesi de meydana gelir. Bu rahatsızlıkta nedensiz enfeksiyonlar ve sindirim bozuklukları görülür.

Bu hastalık yıllar boyu sürebilir ya da bir anda gelip bir anda yok olabilirler.

Kronik yorgunluk durumunda olan kişinin bağışıklık sisteminin güçlendirilmessi gerekmektedir. Bunun için günde en az 4 kere 200 mili gramlık kapsüller halinde bazı gıdalardan alması gerekmektedir. Bunlar sarımsak, reishi (ölümsüzlük mantarı olarak bilinir), ekinezya ve astragalustur.

Bu kişiler toksinlerini dokularından ayırmak için yoğurt yemelidirler. Günde 3 defa da kantaron, gotukola ve çimen otu tohumlarından çay hazırlamalılar.

Ayrıca bu kişiler günde 500 mili gram C vitamini alabilir ya da aynı ölçekte çuha çiçeği de alabilir. Ayrıca çinko ve magnezyum da iyi gelecektir. ve 400 IU E vitamini alın.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir