Gebelikte Nasıl Seyahat Edilmelidir

 

Gebelikte nasıl seyahat edilmelidir?

Gebelik bir kadının en hassas dönemlerinden biridir. Kadınlar hamilelik dönemlerinde kendilerine hiç olmadığı kadar dikkat etmek zorundalar. Gebeyseniz ve seyahate çıkmanız gerekiyorsa dikkat etmeniz gereken şeyler var demektir. Seyahat edeceğiniz aracı bile hamilelik durumunuza göre seçmeniz gerekmektedir.

Gebelikte seyahat edileceği zaman yapılması gereken en önemli şey seyahat edilecek aracın tipini belirlemek olacaktır. Seyahat edilecek aracın en az sarsıntıya neden olan araç olması gerekmektedir.

Bilindiği üzere en ufak bir sarsıntı bile doğumu başlatabilir. O nedenle de sarsıntısı en az olan ‘modern trenler’ seçilmelidir.

Gemi yolculuğu her ne kadar güvenilir gibi gelse de erken bir doğum durumu göz önünde bulundurularak tercih edilmemelidir. Çünkü gemide doktora ulaşmak diğer ulaşım araçlarına göre daha zordur.

Hamilelik döneminde seyahat edilecek en uygun zaman 14. ve 28. haftalar arasıdır. Bu dönem düşük yapma olasılığının en az olduğu dönemdir. Ayrıca kadın hamileliğe psikolojik yönden alışmıştır ve uyku hali de yoktur. Bu dönemde gezmek dolaşmak ister hamile kadınlar.. O nedenle bu süreç seyahat için en uygun süreçtir.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir