Gdo Alerjiye Neden Oluyor

 

Yapılan araştırmalar sonucunda son yıllarda çocuklarda alerjik vakaların arttığı gözlenlenmiş ve bunun GDO’lu gıdalarla ilişkisi olduğu ispatlanmıştır. Çocukların gittikçe doğal ürünlerden koptuğu ve bunun sonucunda da alerji hastalığına yakalandığı ortaya çıktı.

Doğal yaşamdan uzak yaşayan çocuklarda daha kolay gelişen alerji hastalığı, mevsimsel olabildiği gibi tüm yıl boyunca da görülebilmektedir. Ev tozu alerjisi, meyve alerjisi, polen alerjisi, kuruyemiş alerjisi çeşitli alerji türleridir. Alerji tedavi edilmelidir. Aksi halde astıma çevirmektedir.

Ailesinde alerji olan çocuklar daha risk altındadır. Genetik olarak alerji yatkınlığı olan çocuklar sağlıksız beslendiklerinde diğer çocuklara göre alerjiye daha kolay yakalanyıyorlar. Ancak yapılan araştırmalar şehirlerde büyüyen ve sağlıksız beslenen çocukların alerjiye daha kolay yakalandığını ortaya koydu. Bunda GDO’lu ürünler direk suçlu..

GDO’lu ürünler çocukların hem ruhsal hem de fiziksel gelişimini negatif etkiliyor. Üstelik daha kolay hastalıklara yakalanmasına sebep oluyor. Bu çocukların savunma sistemleri gelişmediği için aşırı duyarlılık gösteriyor ve alerjiye yakalanıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir