Çamaşır Suyu Lekesi İçin Neler Yapılabilir

Üzülerek bildiriyoruz ki maalesef çamaşır suyu lekesi çıkmaz çünkü çamaşır suyu lekesi bulunduğu zemindeki renkleri soldurarak (beyazlatarak) iz bırakır bu nedenle leke olarak kastettiğimiz şey aslında yüzeyin kalıcı olarak deformasyonudur. Ancak hemen moralinizi bozmayın çünkü çamaşır suyu lekesi çıkarılamaz olsa da kamufle edilebilir. Yani bazı taktikler ile bu lekeleri gizlemeniz ya da başka bir tasarım haline dönüştürmeniz mümkün.

Eğer çamaşır suyu lekesinin oluştuğu kıyafetinizden vazgeçemiyorsanız ilk önerimiz yama yapmanız. İlgili bölgeye kıyafetinizin rengi ve dokusu ile uyumlu herhangi bir kumaştan yada marka ua da arma olarak da bilinen rozet çıkartmalardan dikebilir böylece absürt görünmesini de engelleyebilirsiniz. Eğer ilgili bölge müsait ise, bu alana küçük bir cep dikmeyi de düşünebilirsiniz. Cepler hem kullanışlı hem de istendiği zaman hem spor hem de klasik kıyafetlere oldukça yakışan aksesuarlardır. Eğer bu yöntemi tercih etmezseniz ve giysiniz müsait ise ilgili bölgeyi keserek de yeni bir tarz oluşturabilirsiniz.

Örneğin bir tişörtünüz lekelenmişse ve bu leke tişört etek ucunda bulunmaktaysa tişörtü keserek daha kısa ama farklı tarzda yeni bir tişört haline getirebilirsiniz. Kesmek ya da yama yapmak için uygun bir bölge değilse, bu kez tüm kıyafetinizi buruşturarak çamaşır suyuna batırabilir alaca görünümlü yeni bir kıyafet elde edebilirsiniz. Bu tarz kıyafetler her daim modadır ve üstelik ünlü markaların mağazalarında dahi her an karşımıza çıkabiliyorlar. Ancak sizin tarzınıza böyle bir işlem uygun değilse, çeşitli kumaş boyalarından da faydalanmanız mümkün. Hatta kumaş boyaları bu konu için en kesin çözüm gibi görünüyor ancak uyumlu rengi bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz zira piyasada el altında bulabileceğiniz kumaş boyaları sınırlı renkte ve türdedir. Eğer giysiniz siyahsa yaşadınız çünkü siyah kumaş boyası her yerde rahatça bulunabilmekte ancak farklı bir renkte ise sizi oldukça uğraştıracak demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir