Kırışıklıklar İçin En etkili Kremler

Zamanla en büyük düşmanımız. Kırışıklıklarımızın da yegane sebebi. Göz kenarlarımız da yanaklarımızın alt kısımlarında, boynumuzda, ellerimizde, dudaklarımız da.. kısacası kırışıklıklar zaman içerisinde kendisini her yerde gösteriyor. Bunun için en iyi yöntem kendimize iyi bakıp kırışık oluşumunu ötelemektir. Besinlerimize dikkat etmek, bol su tüketmek, egzersiz yapmak daha geç kırışıklık oluşmasını sağlasa da yardımcı ürünlere de ihtiyacımız var.

Piyasa da her bütçe için ve her yaş aralığı için farklı fiyatlarda ve farklı içerikte ürünler bulunmaktadır. Hangisinin etkili olduğunu hangisinin olmadığını bilmek çok önemli. Bunun yanı sıra ürünlerin içeriği ve cildimizin buna olan tepkisi de çok önemlidir. Herkesin önerdiği kremler sizin cilt tipinize uygun olmayabilir ve yan etkiler gösterebilir. Kırışıklıklar ile savaşmak için hiçbir zaman geç değildir fakat ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi ve etkili sonuçlar alırsınız. Bunun için 20 li yaşlarda yaşlanma karşıtı kremler kullanılmaya başlanmalıdır. Erken yaşlarda daha hafif olan kremler tercih edilmesi gerekirken yaş ilerledikçe dozu artırılmalı ve ihtiyaçlarınıza yönelik kremler kullanmalısınız.

Daha pahalı olan kremlerin öncelikle bu konuda daha iyi olduğunu kabul etmek gereklidir. Clinique, Keihl’s, Shiseido, Lancome gibi markalar artık ürünlerini kanıtlamış markalardır. Bu markaların kırışıklık için kremlerini set olarak kullandığınız takdirde kısa sürede etkilerini göreceksiniz. Öncesinde bir dermatolog yardımıyla cildinize dokuna bilecek içerikleri konuşmalı ve hangi içeriğe sahip ürünleri kullanmamanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

Özellikle Keihl’s in Facial Fuel Anti-Wrinkle Kremi, Lancome’nin  Primordial Skin Recharge Bakım Kremi, Shiseido’nun Ultimune Power Infusing Concentrate serumu, Estee Lauder’in Perfectionist Wrinkle Lifting/Firming serumu alanında çok çok başarılı olan birkaç üründür. Elbette ki sadece kremlere güvenmek değil hayatımızı da şekillendirmek ve doğal ürünlerden de destek almak gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir