Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj tüm bayanların, gerek her gün gerekse sadece özel günlerde güzelleşmek için başvurduğu en ilk sıralarda gelen yöntemlerden bir tanesidir.

Özellikle de göz makyajı; gözlerinizi ön plana çıkarmak, bakışlarınızı daha da keskinleştirmek, daha da derinleştirmek ve kısaca aslında sizi anlatmak için en önemli en dikkat edilmesi gereken makyaj kısımlarından makyaj bölümlerinden bir tanesidir.

Peki, nasıl yapılmalı bu göz makyajı? Göz makyajı yapılır iken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki göz makyajı, en hassas organlarımızdan bir tanesi olan gözlerimiz için, gözlerimizin sağlığı için çok dikkat edilerek, çok özen göstererek makyajımızı uygulamak, dikkat etmek gerekir.

Ve bunun için de en önemli püf noktalardan bir tanesi de; tüm kozmetik ürünlerinde olduğu kadarı ile en çok da göz makyajı için kullanılan ürünlerin, hepsinin oldukça kaliteli, sağlığa zararsız, göze zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olan sağlık bakanlığından onaylı kaliteli ürünler kullanılarak yapılan makyajlar, doğru makyajlardır.

Göz makyajı bir bayanın her şeyi demektir, doğru yapılan, doğru ürünler kullanılarak yapılan bir göz makyajı, bir bayanı daha çekici de yapabilir, daha masum da, daha etkileyici de, daha sevimli de.

Kısaca bürünmek istediğiniz tüm karakterleri, göz makyajınız ile başarabilir, bakışlarınız ile bunu etrafınıza da empoze edebilirsiniz, etrafınıza da yansıtabilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar gelmiş olan, hatta şarkılara bile konu olan çok doğru çok güzel ve çok anlamlı sözlerden bir tanesidir ‘’ gözler kalbin aynasıdır ‘’ sözü.

Tam da atalarımızın dediği gibi, gözler bir insanın tüm kalbini, tüm ruhunu tüm içini yansıtır.

Ancak göz makyajı ile etrafınızdakileri etkilemeye, daha güzel bakışlara sahip olmaya çalışır iken; yanlış ürünler ile ve yanlış seçilmiş makyaj tarzı ile daha kötü daha çirkin ve itici bir görüntüye de sahip olmanız mümkün.

Tabii bunu kimse istemez. Bunun için de aynı kıyafetlerimizi seçerken yaptığımız gibi, kıyafet seçerken vücudumuzu tanıyıp, ona göre giyinmemiz gerektiği gibi, göz makyajımızı yaparken de, makyaj ürünlerimizi seçerken de cildimize, tenimize ve göz rengimize en uygun olanı, bize en çok yakışanı seçmeli ve kaliteli ürünleri tercih ederek bunları kullanmalıyız.

Koyu renk gözler, mesela siyah gözler, siyah bir eyeliner ve yine siyah renkte ki bir maskara    ( rimel ) ile renklendirerek daha etkili, daha baskın daha dikkat çekici gözlere sahip olabilir ve bakışlarınızın gücü ile tüm gözleri üstünüze çekebilir, etrafınızdakileri etkileyebilirsiniz.

Yine renkli gözlere sahip iseniz de, siyah bir kalem çekerek, gözlerinizin rengini daha da belirginleştirebilir, gözlerinizi daha da ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir