Göbek Eritme

Yaza girerken sıkı ve ince bir karına sahip olmak tüm bayanların hayalidir. Peki, sıkı bir karına sahip olmak için neler yapmalısınız. Öncelikle sıkı bir karın için sağlıklı beslenmeli yediklerinize dikkat etmelisiniz tabi yapacağınız egzersizleri de unutmamak gerekir.

Yapılacak egzersizler karın kaslarını daha çok çalıştıracak mekik, bacak çekme ve benzeri hareketler olmalıdır. Bununla beraber yediklerinize de dikkat etmeniz durumunda düzenli egzersizlerle karın bölgenizde incelme olacağını sizde fark edeceksiniz.

Öncelikle güne başlarken sabah ılık su içmek sizi tok tutacaktır ve daha az yemek yemenize neden olacaktır. Öğle ve akşam yemeklerinde düşük kalorili yemekler yiyerek akşam yapacağınız egzersizlere de kendinizi hazırlamış olursunuz çünkü tok bir karınla mekik çekmek sizi zorlayacak aynı zamanda da düz bir karna sahip olmanız için aldığınız kaloriyi azaltmadığınız için yapacağınız egzersiz süresini uzatacaktır.

Mekik hareketini kendinize göre belirli setler hazırlayarak yapabilirsiniz. İlk haftalar karnınızda ufak bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu da daha önce kaslarınızdaki hareketsizlikten kaynaklanmaktadır.

 

Peki, kendinize nasıl bir yemek listesi hazırlayacaksınız:

  • Güne ılık su içerek başlamanız gerektiğini yazımızın başında söylemiştik
  • Çok fazla acıkmayı beklemeyin gün içinde sizi tok tutacak düşük kalorili elma, salatalık gibi yiyecekler yiyerek tokluk hissinizi devam ettirin
  • Yüksek kalorili şekerli yiyeceklerden uzak durun
  • Yemek yerken acele etmeyin süreyi uzatın

 

Göbek eritme hareketleri uzman kontrolünde yapılmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir