Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Yüzün en dikkat çekici bölgesidir gözler. Ve aynı zamanda kalbin aynasıdır. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Gözlerinizdeki anlamı otaya çıkarmak için göz şeklinize uygun makyaj yapmalısınız. Unutmayın ki, anlamlı bakışlar doğru yapılan makyajla ortaya çıkar. Eğer gözleriniz küçükse bir koyu bir de açık renk far seçebilirsiniz. Üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı sürün. Koyu renk farı gözün dışına doğru, göz çukurunun üzerine sürün. Kirpiklerinizi kıvırarak rimeli iki kat sürmeyi unutmayın.

Eğer gözleriniz yuvarlaksa, açık ve koyu tonda olan iki far seçin ve açık renk farını gözünüzün tamamına uygulayın. Koyu renk farı ise gözünüzün hareketli olan kısmına sürün. Göz kapağınıza kirpiklerin hemen dibinden boylu boyunca kalem sürün. Kirpiklerinizi kıvırarak iki kat rimel sürün.

Makyaja ayırdığınız zamanı artık kısabileceksiniz
Kadınların makyaja harcadıkları zaman artık tarih oluyor. Birbirinden güzel ve yeni çıkan rengârenk uygulaması da son derece kolay olan bu bantlarla güzelliğinize güzellik katıp eşinizi ya da sevgilinizi uzun süre bekletmeyeceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir