Göz Makyajının Püf Noktaları

Gözlerinizin şekli şakaklarınıza doğru yukarı çekik ve ya aşağıya doğru olabilir. Bazen de çukur küçük gözler ve ya dışarı şişkin çıkık gözler olabilir. Her insanın göz kapaklarının duruşu da farklıdır. Göz kapakları ince, kalın ya da normal olabilir, bu farklılıklara dikkat edip küçük kusurları geri plana çekerek makyaj yapıldığında daha düzgün bir görünüm elde edebiliriz. Göz makyajı tekniklerini aşağıda gördüğünüz gibi sıralıyoruz, istediğinizi seçmek size kalmış;

* Birleşik ve ya yakın gözlerde koyu renkte far kesinlikle dışta olmalıdır, içe doğru gelindikçe farın tonu açık olmalı göz pınarlarının olduğu yer ise parlak, pırıltılı farla tamamlanmalı. Eyeliner kullanmak isterseniz kuyruk kısmına uygulamanız yeterli olacaktır. Böylelikle gözleriniz birbirinden uzak bir görünüm kazanacaktır.

* Göz aralığı geniş olanlar, göz pınarlarına ve kuyruk bölümüne aynı renkte koyu far uygulamalı ve orta kısımda 3-5 ton açık farla tamamlamalı. Ek olarak kaşınızın başlangıcından uzatırsanız bu da size farklı bir görünüm sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir