Gün Boyu Sağlıklı Atıştırmalıklar

Yoğun çalışma temposu nedeniyle gündelik hayatta sağlıklı ve doyurucu yemek yemeğe zaman ne kadar ayırıyorsunuz? Yediğiniz ara öğünler ne kadar Sağlıklı bir Atıştırmalık? Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında geçen 4-5 saat içinde acıkmanız çok normal. Veya 12 yediğiniz öğle yemeğinden sonra saat 7’ye kadar acıkmamak nasıl mümkün olsun?

Bunu için Sağlıklı Atıştırmalıkları hayatınıza sokmalısınız. Kafanızdaki sorunun “Güzel diyorsunuz ama Sağlıklı Atıştırmalıklar neler? Nerden öğrenebilirim?” olduğunu çok iyi biliyorum. Aslında bu soruların cevabı çok kolay. İlk kural paketlenmiş gıdaları ara öğününüzden çıkarın. Örneğin diyet için üretilen bisküviler, krakerler bize sağlıklı birer atıştırmalık olarak tanıtılsa da işlem gördükleri için çokta yararlı değiller.

Ülkemizin avantajlarını kullanarak ara öğünleri sağlıklı geçirebiliriz. Kuruyemiş bakımından çok zengin olan Türkiye’mizden faydalanmalıyız. Kavrulmamış fındık, badem, fıstık ile ara öğünlerinizi geçirebilirsiniz. Bu besinlerin glisemik indeksleri düşük olduğundan çabuk acıkmamanızı sağlayacaklardır. Sağlıklı Atıştırmalık arıyorsanız ilk tercihiniz bu kuru yemişler olmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir