Hamileliğin Kişisel Değerlendirilebilecek Belirtileri

Hamilelik insanı ne kadar mutlu etse de belirtilerini bilmeden kesin emin olamazsınız. Kimseye kolayca soramayacağınız bir konu olduğundan idrar veya kan testinden önce kendi kendinize tahminde bulunabileceğiniz bazı Hamilelik Belirtileri mevcut. Hamileliğin belirtilerinden ne kadar çoğuna sahipseniz idrar testine kendinizi daha yakın hissedebilirsiniz. Bu belirtiler kesin gebelik belirtileri olmayıp ihtimali anlamanıza yardımcı olacak belirtilerdir.

İlk belirti Adet Dönemi gecikmesidir. Bu zaten genel olarak “Hamile miyim?” sorusunu kendinize sormanıza neden olan belirtidir. Çoğu anne ilk bu belirti ile kendine o soruyu sorar. Fakat sadece adet gecikmesi değil daha az kanamalı adet dönemi de bir belirtidir.  Ayrıca Normalden farklı kanama da bebek habercisi olabilir.

Bir diğer herkes tarafından bilinen Hamileliğin Belirtisi ise sabah bulantılarıdır. Genel olarak tüm anne adayları adet gecikmesini takiben sabah bulantılarından sonra kan testi yaptırır.

Bunların haricinde göğüslerde şişme ve genişleme ile idrara sık çıkma, midede zamansız kazınma hissi rahimin genişlemesi sonucu karnında büyümesi ile bağırsaklarda fazla çalışması en sık görülen diğer belirtilerdir.

Bu belirtiler kadını heyecanlandırdığı gibi hafiften bir korku duymasına da neden olabilir. Bu durumdan korkmayın. Bebek sahibi olmanın düşüncesi bile insanı zaman zaman korkutmaya yetebilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir